Zapraszamy na Nowe Forum,To Forum jest obecnie jako Archiwum i Historia

www.niepijemy.pl

Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Idiotyczne pytania pojawiające się w procesie trzeźwienia.

• Krzysztof Z.
2022/04/07 21:25 #246 przez Krzysztof Z.
Krzysztof Z. odpowiedział(a) w temacie Idiotyczne pytania pojawiające się w procesie trzeźwienia.
A ja nieco przekornie napiszę, że nie jest takie jakie powinno być, bo cały czas ponoszę mniejsze i większe konsekwencje 17-tu lat chlania, zaniedbań i złych decyzji. Aczkowiek tak jak napisała Krysia w dalszej części swojej wypowiedzi staram się zmieniać to, co mogę zmienić. Nie porywam się z motyką na słońce, myślę o zmianach, które są realne i leżą w zasięgu moich możliwości. Czasu nie cofnę, młodszy nie będę, ale nie stoję jeszcze (mam nadzieję!) nad grobem, a póki życia póty jest szansa na zmiany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Andrzej88
2022/04/07 22:46 #247 przez Andrzej88
Ciekawe pytanie. No wiele razy myślałem że napewno jest tak jak być nie powinno. Byłem o tym przekonany. Od kiedy trzeźwieje patrze inaczej na pewne sprawy. Może nie jest idealnie ale mam kontrole nad wieloma rzeczami , mogę działać. Mogę dodać inne jeszcze pytanie.
Czy jestem zadowolony z mojego obecnego życia ? Teraz bardziej niż kiedyś:).

Więcej
2024/01/20 20:24 #248 przez kotnaboso
Jesteś wściekły na to czego nie masz, czy jesteś wdzięczny za to co masz?

Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany.

Więcej
2024/01/20 22:21 #249 przez jerzak

Kocie to Ty żyyyyyjesz 
Nadal nurtują ciebie pytania na które nawet filozofowie nie mają prostej odpowiedzi 

"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze" Seneka

Gdzieś we wszechświecie
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: kotnaboso, krzysiek

Więcej
2024/01/21 01:15 #250 przez aga66
Witaj kotnaboso Fajnie że się odezwałeś Oczywiście że jestem Wdzięczna  za to co mam,jedni się wściekają za to czego im brak a inni są Wdzięczni za to co mają
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, kotnaboso, krzysiek

Więcej
2024/01/21 02:50 - 2024/01/21 02:51 #251 przez siwy

Jesteś wściekły na to czego nie masz, czy jesteś wdzięczny za to co masz?
A czy jedno wyklucza drugie   

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2024/01/21 02:51 przez: siwy
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: kotnaboso

Więcej
2024/01/21 11:12 - 2024/01/21 11:16 #252 przez andrzejej
Twoje "kocie" pytanie nie jest idiotyczne.
Jest niemal najkrótszym testem na to jak kto zdrowieje, a raczej na jakim jest "etapie rozwoju" swej osobowości,
bo jak ktoś komuś zazdrości - wkurzając się wręcz na to, że czegoś nie posiada (oczywiście czegoś co jest zbytkiem)
- to ma ze sobą PROBLEM. 
No, tak apropos Ciebie przy okazji - to Ciebie wkurza czy jesteś wdzięczny, czy jak stwierdza Robert, jedno nie wyklucza
drugiego? Mnie osobiście nie wkurza czyjś stan posiadania. Raczej zadziwia mnie ludzka naiwność, głupota
i ślepe naśladownictwo, jakby nie mieli własnego zdroworozsądkowego zdania.
Oj znam takich co muszą coś mieć - bo X ma, co muszą gdzieś jechać - bo Y tam był, coś zrobić - bo Z to zrobił.
No jaja, jak berety - normalnie zabrakłoby literek alfabetu na głupie przykłady   życia czyimś życiem.
Co smutniejsze, wielu ludzi uznaje to za "sens życia".
Panie użycz mi pogody ducha ...
Tak przy okazyi pozdrawiam serdecznie , bo nigdy nie wiadomo jak te kocie ścieżki wiodą?

Jeśli czujesz przygnębienie, to dlatego, że żyjesz w przeszłości.
Jeśli czujesz niepokój, to dlatego, że żyjesz w przyszłości.
Jeśli czujesz spokój, to dlatego, że żyjesz w teraźniejszości. /Laozi VI w.pne/
Ostatnia edycja: 2024/01/21 11:16 przez: andrzejej

Więcej
2024/01/21 19:55 #253 przez Namika
Cieszy i jestem z tego dumna że mimo tego z jakiego domu się wywodzę osiągam to co osiągam i mam to co mam. Dla części społeczeństwa to jest niewiele ale co mnie to obchodzi. A jak jest u ciebie kocie?

Więcej
2024/01/21 21:32 - 2024/01/21 21:34 #254 przez kotnaboso
myślę, że jedno wyklucza drugie
ja cieszę się z tego co mam...och, jakie to wszystko jest piękne, jakie cudne...

Ostatnia edycja: 2024/01/21 21:34 przez: kotnaboso

Więcej
2024/01/22 06:53 - 2024/01/22 06:57 #255 przez siwy

ja cieszę się z tego co mam...och, jakie to wszystko jest piękne, jakie cudne...
Serio... to u mnie tak pieknie i cudnie nie jest, że wszystko jest pięknie i cudnie.
Jestem wdzieczny za wiele jednocześnie też chciałbym wiele tego co nie mam.
Podam przykład . Kiedy zaczynałem trzeźwieć przychodzili na grupę ludzie ktorzy mieli 10 lat trzeźwości i 20 też. Ja im zazdrościłem tego, że potrafią gadać o normalnych sprawch, a ja walczyłem z obsesja picia i robiłem wszystko aby się nie napić. 
I kiedy zazdrościsz i chcesz tak jak inni masz dwie drogi, albo zaczniesz narzekać, że świat niesprawiedliwy i mi też sie należy i mogę podłebiać swojã flustracje i chciejstwo, że chce a nie mam lub muszę odpowiedzieć sobie na pytanie co muszę zrobić, aby móc tak jak oni cieszyć się trzeźwością i to mieć.
dziś ponieważ kiedyś zazdrościłem, że nie mam cieszę się  trzeźwością i ją mam.
I tak jest ze wszystkim kiedy komuś zazdroszcze wiedzy, umiejetności sprzedażowych,  relacji itd to zdaję sobie pytanie co muszę zrobić aby to mieć. Czasami odpowiedź jest niesatysfakcjonująca bo koszty są za duże i wtedy odpuszczam.
Czasami po prostu podejmuje działanie i np. idę na studia lub szukam opcji jak zarabiać więcej jeśli chciałbym gdzieś pojechać bo pozazdrościłem, że inni mogą wyjeżdżać, a ja nie.
Tak więc moja zazdrość motywuje mnie do działania, a moja wdzieczność pozwala docenić to co mam  i się z tego cieszyć.
Także tak to u mnie jest....i zdarza mi się zazdraszczać innym

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2024/01/22 06:57 przez: siwy

Więcej
2024/01/22 10:17 #256 przez darek70
Jestem sila sprawcza sam dla siebie ! "Mam", jest rezulatem wielu czynnikow, ale w glownej mierze ode mnie zalezy czy " mam". Teraz jeszcze co ja "mam" , w zakresie materialnym, to jakby zauwazlem ze potrzebuje z wiekiem coraz mniej.
Mam za to sporo w innych obszarach, np zdrowych relacji z najblizszymi, zdrowej relacji z samym soba, realizacji celow zyciowych (ogolnopojetych), dobrych relacji zawodowych. Reszta to otoczka i czy sie uda czy nie, nie ma wplywu na moj dobrostan.
No wiec dzieki temu, wdziecznosc stala sie moim trwalym stanem umyslu !

D.

"Everything is gonna be alright"
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: kotnaboso, jerzak

Więcej
2024/01/22 10:52 #257 przez kotnaboso
Kontynuując rozważania, żyjesz dniem wczorajszym, dniem dzisiejszym czy jutrem?

Więcej
2024/01/22 11:14 #258 przez kubek3city
Dzień dzisiejszy przeżywam najlepiej jak potrafię. Staram się równocześnie dawać przestrzeń innym do przeżywania swojego dnia. Z przeszłością się rozliczyłem, zaakceptowałem i staram się pamiętać o dobrych rzeczach. Błędów popełnionych nie  roztrząsam  lecz wyciągam wnioski na przyszłość. Na przyszłość, którą w jakimś stopniu staram się jednak planować. Wydaje mi się jednak, że "Ten u góry" nie raz przez moje plany został rozśmieszony :)

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: kotnaboso, jerzak, Katarzynka77, dzordzklunej

Więcej
2024/01/24 11:18 #259 przez kotnaboso
Jak wzmocnić poczucie własnej wartości? Jak uwolnić się od lęku?

Więcej
2024/01/24 13:08 #260 przez Maluszek
Dobre ptyanie i madra odpowiedz ... 

Więcej
2024/02/17 21:44 #261 przez kotnaboso
„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało." - Janusz Korczak