Zapraszamy na nowe forum, to forum jest obecnie jako archiwum i historia

www.niepijemy.pl

Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

Wątek Kasi

Więcej
2022/02/28 13:50 #1751 przez Alicja
Alicja odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Ksiądz Dziewiecki kiedyś napisał, że o ile żonę można wyleczyć ze współuzależnienia,to już z matką alkoholika nigdy mu się ta sztuka nie udała. I pewnie tak jest, bo matka ma miękkie serce. I choć w sumie robi tym swojemu dziecku krzywdę, to jednak trudno jej tak całkowicie zamknąć oczy na jego upadek. Ja Kasię rozumiem. Ale też czasem odnoszę wrażenie, że tylko pisze o odcięciu się od syna i jego działań ,a w rzeczywistości ciągle kręci się wokół niego.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Havana, Katarzynka77

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/02/28 16:31 #1752 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
A ja jestem pełna podziwu dla Kasi,jestem też matką synów i wiem jak ciężko jest czasem z tą twardą miłością do nich, a Kasia radzi sobie wspaniale,zrobiła kawał dobrej roboty.Czasem chciałabym mieć choć połowę tej stanowczości co Kasia @};-
Kasiu pozdrawiam Cię serdecznie :-H
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, marcin, Annaannaanna

Więcej
2022/02/28 18:08 #1753 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

Ksiądz Dziewiecki kiedyś napisał, że o ile żonę można wyleczyć ze współuzależnienia,to już z matką alkoholika nigdy mu się ta sztuka nie udała. I pewnie tak jest, bo matka ma miękkie serce.

Ja bym nie uogólniał. To, że jemu coś nie wyszło, jeszcze nie znaczy, że nikomu nie wyjdzie.
Matki, ogólnie rodzice zapewne mają trudniej, bo chodzi o własne dziecko, a nie o małżonka czy zupełnie obcą osobą.
Drugą sprawą jest to, że rodzice martwią się o swoje dzieci, bez różnicy, czy są uzależnione czy nie.

Mogę być tam, gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.

WWO - Mogę wszystko
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Havana, Katarzynka77, Krysia 1967

Więcej
2022/02/28 20:00 #1754 przez Katarzynka77
Katarzynka77 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Alicjo @};- z wielkim szacunkiem ale prosze niech ksiądz zajmuje się tym czym powinien.Nawet jeśli jest Doktorem psychologi to nie jest dla mnie autorytetem.Autorytetem jest dla mnie druga matka i tu zdania nie zmienie.Czy ktoś się zgodzi z tym czy nie to już nie mam na to wpływu.
Wrażenie to troche za mało,i należy pamiętać że jest to słowo pisane w internecie.
Krysiu @};- jesteś dobrą duszą tu na forum.Szanuje Twoje zdanie.Jesteś też mamą i jesteś w stanie zrozumieć moje rozsterki i myśli które się pojawiają.Teraz ktoś powie..tak bo Krysia pochwaliła to się z nią zgadzam.Niech mówią co chcą :mrgreen:
Ja nie musze nikomu niczego udawadniać.Dla niedowiarków powiem tyle.Zapraszam do mnie.Prosze przylecieć i przekonać się jak bardzo kręci się ta Katarzynka wokół Młodego.:lol:
Marcin @};- chodz nie jesteś rodzicem to rozumiesz różnice.Tak matka zawsze będzie się martwić o dziecko.Obojętnie czy ma 20..czy 50 lat lub czy jest uzależnione lub nie.Ważne aby tym nie żyć każdego dnia.

Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Havana, marcin, Krysia 1967, dzordzklunej

• HENIEK
2022/02/28 20:10 #1755 przez HENIEK
HENIEK odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Z jednym się zgodzę ,każda matka martwi się o dziecko ,bez względu ile ma lat .Doświadczyłem tego w ostatnią sobotę .Tak się martwi aż mnie obsztorcowala bnggfgbfb,niestety miała rację .

Więcej
2022/02/28 20:30 - 2022/02/28 20:31 #1756 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

Teraz ktoś powie..tak bo Krysia pochwaliła to się z nią zgadzam.
Niech mówią co chcą
Kasia @};- to i ja Ci dowalę do pieca i Ciebie pochwalę. :ymhug:
Żyj tak - jak uważasz za słuszne, w zgodzie z własnym sumieniem.
Masz się podobać sobie, a nie innym. :-BD
Nie piszę u Ciebie prawie wcale, ale tu napiszę - podoba mi się "twoje myślenie" i działanie. %%-

Wszystkim, którzy mają ochotę mnie oceniać, krytykować, poprawiać, naprawiać mogę śmiało
zasugerować popatrzenie w lustro, spojrzenie na siebie przy okazji i na swoje podwórko.
To bardzo zdrowa sugestia - z pewnością znajdzie się tam coś do roboty. bnggfgbfb
Jak to mawiali już dawno temu: kto jest bez winy - niech pierwszy rzuci kamień. ^:)^

Jeśli czujesz przygnębienie, to dlatego, że żyjesz w przeszłości.
Jeśli czujesz niepokój, to dlatego, że żyjesz w przyszłości.
Jeśli czujesz spokój, to dlatego, że żyjesz w teraźniejszości. /Laozi VI w.pne/
Ostatnia edycja: 2022/02/28 20:31 przez: andrzejej
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Havana, Katarzynka77, marcin, Krysia 1967

• Alchemia
2022/02/28 21:15 - 2022/02/28 21:29 #1757 przez Alchemia
Alchemia odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
:czesc: Kasiu i ja też coś tu napiszę ^^) Zmieniłaś się moim zdaniem fajnie , umiesz znależć dystans , jesteś dla mnie bardzo odważna , ja nie należę do osób , które tak jak Ty dzielą się swoim doświadczeniem odnośnie chorego syna.Mojego syna nie było od jego 19 roku życia i dalej nie ma przy mnie , wcześniej też ja byłam często za granicą /piszę o tym , ponieważ uważam że życie na odległość z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych jest jakby spokojniejsze dla matek np. takich jak ja / czego oczy nie widza tego sercu nie żal/ Dużo wcześniej takie dzieci nawet jeżeli są lub nie są uzależnione , muszą zderzyć się ze swoja rzeczywistością bez rodziców obok.Na pewno my matki z rodzin dysfunkcyjnych mamy skrzywiony obraz wychowywania dzieci , bo niby kto miał mnie nauczyć dobrego wychowania skoro , moja mama była DDA i współuzależniona , mój tato "dobrze "radzący sobie w życiu alkoholik.Więc ja cały chory obraz wychowawczy i alkoholizm przejełam od rodziców. Tu nie ma żalu z mojej strony tylko fakt. Dobrze jest że możemy się zmieniać , szkoda ze prawie zawsze zmiany są wywołane przez przykre doświadczenia .Zakończę Kasiu cytatem "Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko, posuwaj się naprzód! M.L.King %%-

Edit. Dodam jeszcze ,że bardzo się cieszę z tego ,że mój syn 3 i pół roku trzeżwy alkoholik , miał i ma przyjaciół tych samych od czasów studiów , są to osoby bez problemów z alkoholem.,Piszę o tym ,ponieważ ja w moim życiu nie miałam takiego szczęścia jak syn , większość moich koleżanek i kolegów to były niestety uzależnienione osoby .Mój syn spotyka się z nimi bez obaw nawet na Sylwestra, tak więc chyba świat się zmienia na lepsze.^^)
Ostatnia edycja: 2022/02/28 21:29 przez: Alchemia

Więcej
2022/03/01 00:01 - 2022/03/01 00:08 #1758 przez Katarzynka77
Heniek @};- mój mąż też to powtarza.Kiedy jedzie do Polski i idzie spotkać się ze znajomymi to słyszy...Tylko nie wracaj późno l-) :mrgreen: i babcia oczywiście niby śpi a nie śpi dopóki nie wróci.:mrgreen:
andrzejej @};- no ja właśnie nie wiem dlaczego tu nie piszesz :-T
Tak to jest że potrafimy wręcz książkowo zrobić taką recenzje tego co ktoś opisuje.Szkoda tylko że nie u siebie.Wyłapujemy bo ktoś napisze dlaczego" nie otworzył listu" co było powodem...jak się tymi przemyśleniami dziele.A ja dalej o tym liście buahaha ale to tylko tak dla przykładu.Dobrze Andrzeju napisałeś..u siebie się nie widzi belki a u kogoś widzi się każdą drżazge.
Alchemia @};- tak racja lepiej mieszkać daleko to prawda.Odległość jest pomocna.Młody kupił mieszkanie na tym samym osiedlu.W lini prostej 800 m :mrgreen: Odrazu napisze dla zainteresowanych.Nie widzimy się z okien.Nie ta sama strona.I powiem Wam że na spacery chodze wszędzie.Nie unikam tego gdzie chce iść i nie wpadam w paranoje.Po prostu żyje i tyle.
Ciesze się razem z Tobą z trzeźwości twojego syna.Dobrze że ma grupe trzeźwych znajomych z którymi czuje się bezpiecznie.

Wiecie że jestem tu prawie 4-lata i jeszcze nie nauczyłam się opcji cytuj do wielu buahaha medal powinnam dostać od administracji za to winmer .A tak serio to jakoś nigdy tym się nie zainteresowałam i nie spróbowałam.Obiecuje się podszkolić.:mrgreen:
Jeszcze troszke i jade po Młodszego na lotnisko.Wraca z baletów .Może mała kawa pomoże ~O)
Jest jeszcze fajny plus.Moja teściowa jest 4 prawie miesiąc trzeźwa.Żyje sobie dobrze i miło z nią porozmawiać przez telefon i liczy każdą złotówke..aż nie prawdopodobne.

Ostatnia edycja: 2022/03/01 00:08 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, Alchemia, Krysia 1967

Więcej
2022/03/01 04:23 #1759 przez aga66
aga66 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Witam :czesc: Nie jest prawdą,że każda matka martwi się o swoje Dzieci,matka która wyleczyła siebie ze swoich traum z przeszłości Ufa,matka która ma zdrowe podejście do Dziecka i innych nie zabiera im przestrzeni na to żeby sami o sobie decydowali,nie wdziera się w ich rzeczywistość Sumienia i Woli bo doskonale wie że za swoje decyzje odpowiada każdy sam,zamartwianie się to brak Zaufania,brak zaufania to wieczna kontrola poczynań innych,człowiek który Ufa jest spokojny,nie martwi się ani nie denerwuje,nie szargają nim emocje,nie myśli ani nie analizuje co się dzieje u innych,człowiek który Ufa po prostu Kocha a innym daje Wolność Wyboru,czyjeś Życie nie jest naszym życiem i nie mamy prawa ingerować w życie innych,nie wolno nam tego robić bo wtedy robimy innym krzywdę, ,,Daj przykład nie wykład,,bardzo mądre słowa kiedyś tu ktoś przekazał i to jest Prawda,Dziecko jest kopią rodziców,dlatego najpierw trzeba dostrzec błędy w sobie i odpowiedzieć sobie na to pytanie,,dlaczego to Dziecko stało się takie a nie inne,,dlaczego to Dziecko cierpi ? Dziecko szczęśliwe nie sięgnie po alkohol bo nie jest mu to do niczego potrzebne,alkohol koi traumy z dzieciństwa,alkohol koi emocje z którymi człowiek nie potrafi sobie poradzić,nad którymi nie potrafi zapanować :-H
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77

Więcej
2022/03/01 06:51 #1760 przez dzordzklunej
dzordzklunej odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Oj oj oj!chyba,a nawet napewno na potrzeby chwili,zaczelem miec watpliwosci graniczace z pewnoscia,ze to zycie kreci sie wokol Mlodego :mrgreen: i jak temu zaradzic :-? Zeby udowodnic ze sie myle... bnggfgbfb pozdrawiam!

Więcej
2022/03/01 07:31 #1761 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Czytam Twój wpis Aga juz któryś raz z kolei i mam poczucie, że powinnam napisać jak ja to widzę.
Dac komuś życie nie oznacza posiadać tego kogoś na własność. Tą dewize wypracowałam w sobie, odcięłam pepowinę, nie ingeruję w życie Córki, mam do Niej zaufanie. To była dość trudna praca ale przyniosła pozytywne efekty.
Natomiast nie widzę związku między daniem tej przestrzeni a martwieniem się.
Czy nie martwię sie o Córkę? Tak! dziś sie nie martwię, bo jest OK! Nie zawsze jest jednak dobrze. Bywaja Jej decyzje, które czasami zakłócaja mi spokój. Szanuję je, nie ingeruję ale troska pozostaje troską i nie widzę tu nic niezdrowego.

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Havana, Katarzynka77, marcin, Krysia 1967

Więcej
2022/03/01 09:36 - 2022/03/01 09:37 #1762 przez Katarzynka77

Witam :czesc: Nie jest prawdą,że każda matka martwi się o swoje Dzieci,matka która wyleczyła siebie ze swoich traum z przeszłości Ufa,matka która ma zdrowe podejście do Dziecka i innych nie zabiera im przestrzeni na to żeby sami o sobie decydowali,nie wdziera się w ich rzeczywistość Sumienia i Woli bo doskonale wie że za swoje decyzje odpowiada każdy sam,zamartwianie się to brak Zaufania,brak zaufania to wieczna kontrola poczynań innych.
Dziecko szczęśliwe nie sięgnie po alkohol bo nie jest mu to do niczego potrzebne,alkohol koi traumy z dzieciństwa,alkohol koi emocje z którymi człowiek nie potrafi sobie poradzić,nad którymi nie potrafi zapanować :-H
Agnieszko szczerze mnie martwisz.Mówie serio.Twoja skrajność mnie martwi.To co piszesz pokazuje mi i utwierdza kim nie chce być .Czy Twoje podejście jest takie zdrowe :-?
Ja wiem kim jestem,jaką mamą jestem,w jaki sposób się martwie.Ja tym nie żyje.Nie spędza mi to snu z powiek.Często na terapi była mowa o tym aby mówix co czujemy...Synu martwi mnie twoje zachowanie...czy to jest kontrola? Tego mnie uczono a Ciebie Aga?.
Chyba tego nie wiesz ,na uzależnienie składa się wiele czynników.Muszą wystąpić w liczbie mnogiej.Uzależnienie trafia się w rodzinach najlepszych i najgorszych.Bo jeśli by iść twoim rozumowaniem to mój młodszy syn chyba musiał sie wychować w innym domu.:mrgreen:
Agnieszko dużo zdrowia @};-

Ostatnia edycja: 2022/03/01 09:37 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Havana, marcin, Krysia 1967

Więcej
2022/03/01 10:26 #1763 przez Katarzynka77

Oj oj oj!chyba,a nawet napewno na potrzeby chwili,zaczelem miec watpliwosci graniczace z pewnoscia,ze to zycie kreci sie wokol Mlodego :mrgreen: i jak temu zaradzic :-? Zeby udowodnic ze sie myle... bnggfgbfb pozdrawiam!
Wybacze Ci dzordz :mrgreen: bo Cię lubie.Dziękuje i wzajemnie dobrego dnia@};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: dzordzklunej

Więcej
2022/03/01 13:02 - 2022/03/01 13:06 #1764 przez dzordzklunej
Ja nie musze nikomu niczego udawadniać.Dla niedowiarków powiem tyle.Zapraszam do mnie.Prosze przylecieć i przekonać się jak bardzo kręci się ta Katarzynka wokół Młodego.:lol: Nie zrozumialas Katarzynko przekazu podprogowego,teoretycznie to sie wprosilem do Ciebie bnggfgbfb
Ostatnia edycja: 2022/03/01 13:06 przez: dzordzklunej

Więcej
2022/03/01 13:04 - 2022/03/01 13:05 #1765 przez marcin

Witam :czesc: Nie jest prawdą,że każda matka martwi się o swoje Dzieci

Czym według Ciebie jest martwienie się o swoje dzieci? :-?

Odnoszę wrażenie, że mamy skrajnie różne spojrzenie na ten temat albo to samo nazywamy inaczej. W moim odczuciu rodzic, który nie martwi się o swoje dziecko, który nie dba o nie, nie zapyta o to, jak się czuje, no po prostu nie wykazuje ŻADNEGO zainteresowania potrzebami dziecka innymi niż zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb typu nakarmienie, jest po prostu reproduktorem. Tak, jak w szkole metoda trzech Z. Zakuć, zdać i zapomnieć 3aa

WWO - Mogę wszystko
Ostatnia edycja: 2022/03/01 13:05 przez: marcin
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Havana, Katarzynka77, Krysia 1967

Więcej
2022/03/01 16:16 #1766 przez Katarzynka77

Ja nie musze nikomu niczego udawadniać.Dla niedowiarków powiem tyle.Zapraszam do mnie.Prosze przylecieć i przekonać się jak bardzo kręci się ta Katarzynka wokół Młodego.:lol: Nie zrozumialas Katarzynko przekazu podprogowego,teoretycznie to sie wprosilem do Ciebie bnggfgbfb
Widze dzordz że cytowanie też nie jest Twoją mocną stroną buahaha jak dobrze wiedzieć że człowiek nie jest sam :mrgreen:
Masz racje nie zrozumiałam :lol: a teraz dotarło.Sama się śmieje do siebie.@};- Trzeba zwołać ekipe,jeśli więcej chętnych.

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967, dzordzklunej

Więcej
2022/03/01 17:13 #1767 przez dzordzklunej
Z tym cytowaniem to trafilas,dlatego tak malo pisze bo jakbym cytowal to cale wpisy i wtedy juz widze reakcje Szekli,Alex i Moni,"prosze o cytowanie wybranego fragmentu i do kogo sie odnosi,nie musisz cytowac calych wypowiedzi jest instrukcja jak to robic"a ja rok na forum i nie ogarniam,wiec siedze cicho i pale glupa ze umim i rozumim :mrgreen: ,ale podejrzewam ze teraz sie odkrylem wiec po ptakach...:lol:
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Krysia 1967

Więcej
2022/03/01 20:13 #1768 przez szekla

juz widze reakcje Szekli,Alex i Moni,"prosze o cytowanie wybranego fragmentu

Pogadamy w Licheniu bnggfgbfb

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967, dzordzklunej

Więcej
2022/03/01 20:34 #1769 przez dzordzklunej
Tak jak myslalem sam na siebie bata ukrecilem :wmur: ech nigdy nie zmadrzeje,przyjme z pokora,a nawet nie moge sie doczekac Emilko :mrgreen:
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Katarzynka77, Krysia 1967

Więcej
2022/03/01 21:04 #1770 przez szekla
Nie musisz mądrzęć bo już jesteś mądry ale nie najmądrzejszy (chyba) bnggfgbfb

Ale chyba Nasza rozmowa nic nie wnosi w wątek Kasi, co? Dlatego zmykam bnggfgbfb Boje sie adminów bnggfgbfb

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Alex75, marcin, Krysia 1967, dzordzklunej

Więcej
2022/03/02 03:30 - 2022/03/02 03:38 #1771 przez aga66
Witam :czesc: ,,Dać komuś ŻYCIE nie oznacza posiadać tego kogoś na własność,,pięknie Emilko ujęłaś tą Prawdę w słowa ^:)^ tak jak już pisałam każdy jest odrębną Jednostką,każdy ma swoją drogę życiową do pokonania i nie przejdziemy ją za innych,nie zbawimy innych ani nie wyzwolimy ich z wewnętrznych słabości jakie muszą w sobie przepracować,współuzależnienie to choroba która nie pozwala racjonalnie myśleć,nie pozwala zrozumieć tego co zrozumieć należy,współuzależnienie to choroba psychiczna,w sumie wszelkie choroby pochodzą z chorej psychiki i właśnie tu leży przyczyna tego że człowiek nie potrafi panować nad swoimi emocjami,siebie samego można oszukiwać bez końca bo to jest bardzo łatwe i proste ale dać ujście emocjom które człowiekowi nie służą nie jest już takie proste bo do tego potrzebne jest ZROZUMIENIE,potrzebna jest sumienna i wytrwała praca nad sobą,potrzebna jest determinacja i zaangażowanie a tego ludziom brakuje,tylko dostatecznie wytrwała praca ze swoimi słabościami daje doskonałe efekty-rezultaty,krok po kroczku z wielką cierpliwością i Pokorą można dojść do stanu gdzie już lęk,obawy,strach,żal,ból,cierpienie nie mają racji bytu-Nastaje Radość-Radość z pokonania ludzkich słabości :-H
Ostatnia edycja: 2022/03/02 03:38 przez: aga66

Więcej
2022/03/02 05:17 - 2022/03/02 05:18 #1772 przez Katarzynka77

współuzależnienie to choroba psychiczna,w sumie wszelkie choroby pochodzą z chorej psychiki
Agnieszko skąd Ty bierzesz te informacje.Współuzależnienie po pierwsze nie jest chorobą i w dodatku psychiczną.Współuzależnienie to zaburzona adaptacja do trudnej sytuacji.
Agnieszko czy Ty byłaś wogóle na terapi?

Ostatnia edycja: 2022/03/02 05:18 przez: Katarzynka77

• Myszka
2022/03/02 10:08 - 2022/03/02 11:25 #1773 przez Myszka
Myszka odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Dzień dobry.Kasiu dla mnie jesteś wielka.Doskonale rozumiem jak na początku było ci cięzko odizolować się od nadużywającego alkohol i narkotyki syna.Nie wyobrażam sobie jak by mnie to spotkało.Byłam i jestem współuzależniona od męża,od którego uciekłam 8 lat temu,nie utrzymuję z nim żadnych kontaktów,ale wiem ile mnie kosztuje nawet to że ktoś mi zaczyna o nim opowiadać,zazwyczaj ucinam rozmowę oznajmiając ,że nie chcę tego słuchać i mnie to nie interesuje.Ale ziarenko zostaje zasiane i wracają nocne koszmary. Najważniejsze że przejrzałaś na oczy i starasz się być konsekwentna w swoich poczynaniach. A tak gwoli ścisłości aga66 to Agata a nie Agnieszka znam ją osobiście.Nie przyjmuj do serca wszystko wpisów, bierz tylko to co jest najlepsze dla Ciebie,a co to Ty sama wiesz najlepiej.Tak jak pisał nasz znajomy, którego tu już nie ma"choćby skały xxx" Ty jesteś najważniejsza i dbaj o siebie.Miłego dnia.Cał uski i przytulaski
Mirka
Ostatnia edycja: 2022/03/02 11:25 przez: Moni74 Powód: Wulgaryzm

Więcej
2022/03/02 21:15 - 2022/03/02 21:16 #1774 przez Katarzynka77
Mirko @};- już dziś robie trzecie podejście aby Ci odpisać .Czas dziś mi uciekał.
Tak to prawda biore to co dobre.To ja wiem jak żyje,jak się z tym czuje i co mi to robi lub nie.To ja też jestem matką Młodego i ja będe ponosić konsekwencje moich decyzji.Nikt inny ich nie poniesie.Tak jak pisałam,to nie My odwróciliśmy się od syna.Tylko On odwrócił się od Nas bo jest inna miłość o nazwie alkohol i narkotyki.Nie ma naszej zgody na to.Może zgoda to złe słowo :-? Nie możemy udawać coś w stylu...ok synu żyj sobie swoim życiem a do Nas wpadaj na niedzielny obiadek.My dalej będziemy Cię kochać i martwić się.Tu troche potrzeba oszukać chory mózg.W innym razie mózg uzależnionego będzie myślał aha czyli wszystko cacy.Zawsze sobie też powtarzam że zrobiłam wszystko aby mu pomóc,tylko on nie chciał tak na prawde nic z tym zrobić.On jeszcze nie chce zmian.To życie go cieszy.Pewnie że to jego życie.My pozwalamy mu nim żyć i doświadczać tego o czym mówiliśmy niejednokrotnie.
Tak masz racje to jest ciężkie,może nie teraz ale nie jest to sytuacja łatwa dla rodzica.Jednak pomimo wszystko żyjemy,chodzimy do pracy,śmiejemy się.Jeszcze pare miesięcy temu mój śmiech był czymś takim że być może nie wypada :-? Takie myśli się pojawiały.
Ciesze się że sie chronisz przed wiadomościami które są wyzwalaczem złych myśli .Bardzo dobrze do tego podchodzisz." Mniej wiem dłużej żyje" to jest prawda.
Nie wiedziałam że Aga66 to Agata :mrgreen: strzelałam w imie Agnieszka.Ściskam również i dziękuje za to co napisałaś @};-

Ostatnia edycja: 2022/03/02 21:16 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Havana, marcin

Więcej
2022/03/03 04:02 #1775 przez aga66
Witam :czesc: gdyby współuzależnienie nie było chorobą to nie pojawilibyśmy się na tej Grupie ^^) ,nie przyszlibyśmy tu po pomoc,człowiek zdrowy nie potrzebuje pomocy,człowiek zdrowy cieszy się życiem i spełnia się,człowiek zdrowy jest Szczęśliwy bo wolny jest od tych wszystkich traum których doświadczył,człowiek zdrowy nie sięga po alkohol ani nie wybawia innych z ich nałogu bo wie że tego robić mu nie wolno,Siłę czerpiemy ze Źródła,funkcjonujemy według jakichś praw i zasad,a skąd czerpiemy siłę i moc ? z Psychiki,z Sumienia,człowiek zdrowy psychicznie nie zachowuje się nieracjonalnie-nie wymaga,nie kontroluje,nie kalkuluje,nie negocjuje,nie oczekuje bo żyje własnym życiem :-H

Więcej
2022/03/05 16:39 - 2022/03/05 16:39 #1776 przez Katarzynka77
Dziś spałam 10 h :mrgreen: nie pamiętam kiedy tak spałam długo.Codziennie Maya budzi mnie rano.Czeka na mój budzik i wtedy zaczyna się szturchanie łapą :lol: Dziś mąż wrócił po nocnej zmianie i wyszedł z Mayą na poranny spacer.Oczywiście po powrocie obudziły mnie całuski od szczęśliwego pieska.Zaliże na śmierć.
Ma fazy czasami.Obudzi mnie o np.1 w nocy :shock: bo jej się nudzi.Na szczęście słucha kiedy mówie idź sie połóż śpimy jeszcze.Kładzie się z wielkim wzdechem :mrgreen: Maya jest dla mnie bardzo pomocna.Człowiek jest w stanie zapomnieć na chwile że gdzieś tam jest uzależniony syn.
Wczoraj ktoś do mnie napisał..ratuj syna..może wszywka...trzeba mu pomóc.Mnie już takie wiadomości nie wzruszają.Ratować można tylko wtedy kiedy ta osoba chce być ratowana i kiedy prosi o ratunek.Co do wszywki.Ja jestem zdania że wszywka nie leczy,może być jedynie pomocna w leczeniu.I tu to wszystko też sprowadza się do tego samego.Ta osoba musi sama chcieć.Ja już zrobiłam wszystko aby pomóc Młodemu.Tylko to bardziej ja chciałam go ratować niż On sam.
Takie rozmowy z kimś nie są w stanie zmienić mojego stanowiską w tej sprawie.Trzymam się swojego stanowiska i tego co jest słuszne dla mnie.To co obserwuje ..to takie rozmowy nie wzbudzają poczucia winy i myśli ..a może ratować ten ostatni raz :-? a może popełniłam jakiś błąd :-?
Odpowiedz jest jedna.Młody nie chce żyć na dzień dziejszy inaczej.Takie są fakty.
Wczoraj troche porozmawiałam z Młodszym o bracie.Taka-luźna rozmowa.
Za niedługo wybieram się do Polski na troche.Takie 2 w 1.Babcia będzie miała zabieg na oczy.W tym czasie troche się nią zajme i zmienie szwagra w doglądaniu babci.Ciesze się na ten wyjazd.Ciekawe ile walizek przywioze spowrotem :lol:

Ostatnia edycja: 2022/03/05 16:39 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Annika75, Havana, williwilli55, marcin, Krysia 1967

Więcej
2022/03/06 18:04 - 2022/03/06 18:06 #1777 przez marcin

Wczoraj ktoś do mnie napisał..ratuj syna..może wszywka...trzeba mu pomóc.

Kasiu :mrgreen: Pamiętasz pewnie, że masz też znaleźć mu odpowiedniego lekarza, najlepszego i takiego, który zrobi bezbolesny zastrzyk? :ymdevil: I, co najważniejsze, iść zamiast niego? :mrgreen: bnggfgbfb bnggfgbfb

To co obserwuje ..to takie rozmowy nie wzbudzają poczucia winy i myśli ..a może ratować ten ostatni raz :-? a może popełniłam jakiś błąd :-?

Pewnie nie będę odkrywczy, jeśli napiszę, że rodzice nie są winni uzależnieniu swoich dzieci. Można pływać w luksusach, mieć na start dom, samochód i wysokie stanowisko w rodzinnej firmie, a i tak palma może odbić x_x
Z mojego doświadczenia mogę napisać, że sytuacja w mojej rodzinie, patrząc na całe moje życie, jest, jaka jest. Bywało tak, że myślałem: "idę się napić bo mama mnie wkurzyła". Teraz moje podejście wygląda tak, że wtedy byłem na głodzie, a złość na mamę była wymówką, bo jakoś musiałem usprawiedliwić swoje picie :( Moich rodziców nie obwiniam o swoje uzależnienie, bo nie wlewali mi alkoholu do gardła na siłę :)

Coś siedziało w mojej głowie i rozkminiałem to l-)

Wysłałam też zdjęcie listu.Nie odczytał.I tak się co jakiś czas przyglądałam temu :-? Dlaczego to nie dostarczone i nie odczytane.Młody praktycznie jest 24h/ na dobe na fcb.Nie żebym patrzała i śledziła :lol: serio nie.Też używam messengera i chcąc nie chcąc kiedy ktoś napisze to u niego ciągle się pali zielone światełko.

Pomyślałem, że to może zbyt duża kontrola ((dusze A to po prostu troska o dziecko :)

PS. Życie jest łatwiejsze, jeśli nie myślę o rzeczach, na które nie mam wpływu ^^) ^^)

WWO - Mogę wszystko
Ostatnia edycja: 2022/03/06 18:06 przez: marcin

Więcej
2022/03/06 21:13 #1778 przez Katarzynka77

Coś siedziało w mojej głowie i rozkminiałem
Ewidentnie marcin brak Ci zajęcia i się nudzisz :lol:
Ja już o tym zapomniałam .Żyje dalej do przodu @};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin

Więcej
2022/03/08 12:22 - 2022/03/08 12:22 #1779 przez Katarzynka77
Dzisiejsze przemyślenia uwaga :mrgreen:
Od jakiegoś czasu myśle o pisaniu pamiętnika.Ta myśl pojawiła się w nie bez znaczenia-momenie.Kiedy "COŚ" tam wyszło na tomografie.To nic,wszystko przegadane i skonsultowane z lekarzem.Od tego czasu jednak czuje się taka "naznaczona".Nie potrafie tego wytłumaczyć inaczej.Wtedy tak sobie pomyślałam że zaczne pisać pamiętnik.I z taką myślą o Młodym.Może ten mój gamoń kiedyś zapragnie żyć inaczej ((dusze .Taką czuje potrzebe.Ja-zawsze lubie być zabezpieczona na wszelkie katastrofy tak w razie W.Dziś byłam u starszej pani-85 lat.Dwa lata temu zmarł jej mąż.Od tego czasu pisze pamiętnik.Dziś będe na tej kartce umieszczona jako PANI Z POLSKI .To miłe.Podpytałam Panią o czym pisze,tak ogólnie.To była dla mnie taka siła wyższa dziś ta Pani.
Dziś Młody napisał życzenia na Dzień Kobiet.Podziękowałam.Wszystko takie służbowe.Napisał że widział mnie 28 lutego na lotnisku po brata.
Kiedyś byliśmy bardzo blisko.Nie,młody nie trzymał się mamusinej spódnicy jakby ktoś chciał napisać :mrgreen: Dziś jest inaczej.Wierze pomimo wszystko że On kiedyś o siebie zawalczy.Już raz pokazał że potrafi.
To na tyle dziś @};-

Ostatnia edycja: 2022/03/08 12:22 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, Jadwiga, jerzak, Alchemia, Havana, marcin, Namika, Krysia 1967, dzordzklunej, Tomasz23, Romek83

Więcej
2022/03/13 09:41 - 2022/03/13 09:56 #1780 przez Katarzynka77
Przy niedzieli i chwili wolnej coś skrobne.:P Uwaga dziś nie będzie o Młodym. :lol:
Wczoraj tak sobie wracałam z pracy i słuchałam radia " złote przeboje" o jak dobrze posłuchać polskiej muzyki.21 wiek więc będąc nawet 3500km od Pl można poczuć się jak w Polsce słuchając rmfu :mrgreen: .Nie ma to jak język ojczysty.
Tydzień szybko zleciał.Weekend pracujący.Piątek był mocno pracujący 16 h.Jakoś tak nie czułam zmęczenia.Miałam pacjenta z Polski,uzależniony od alkoholu.Dziś patrze na to wszystko zupełnie inaczej.Jest we mnie na pewno dużo zrozumienia dla tej choroby.Wczoraj porozmawiałam troche z tym panem.Słowo jego...no i tak to się stało..wywałało u mnie takie ...słuchaj samo się nie stało ((dusze .Mój syn jest uzależniony krzyżowo i znam ten temat doskonale.Nikt za Ciebie nie zawalczy jeśli Ty sam tego nie zrobisz.Czy coś zostawie w głowie u tego człowieka tego nie wiem.Życze mu aby zostało.%%-
Wczoraj też rozmawiałam troche o tym jaka jest różnica między uzależnieniem osoby bliskiej( mamy,taty,syna,córki,brata) a jaka kiedy to jest mąż/ żona/ partner.Tak sobie pogawędziliśmy.Dobra rozmowa,cenne przemyślenia.Ten temat był poruszany przez moją osobe wielokrotnie,więc go nie ruszam już.Wole być niereformowalna :lol:
Poza tym kupiłam już bilety do Pl .Jade sobie na wielkanoc.Panowie będą sami na wielkanoc.Muszą sobie radzić.To co zauważyłam to takie zjawisko...pare lat temu nie pojechałabym w tym czasie...w czasie świąt.Dlaczego :-? Bo nie wypada.
Dziś podchodze do tego zupełnie inaczej,zdrowo.Może mnie nie być na wielkanoc w domu.Świat się nie wali i będzie kręcił się dalej.
Wyjazd zaplanowany od dzwona do dzwona jak to mówią.Ciesze się na ten wyjazd.Będzie już wiosna w Pl.Chyba przez 15 lat nie byłam w takim okresie.
A teraz dziś..dzień leniwy jak na razie.Maya drżemie i chrapie :mrgreen:
Życze Wam dobrej i spokojnej niedzieli @};-

Ostatnia edycja: 2022/03/13 09:56 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, szekla, Annika75, Magda, Alchemia, williwilli55, marcin, Krysia 1967

Więcej
2022/03/13 09:50 #1781 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

Miałam pacjenta z Polski,uzależniony od alkoholu .... Wczoraj porozmawiałam troche z tym panem.
Nikt za Ciebie nie zawalczy jeśli Ty dam tego nie zrobisz.
Czy coś zostawie w głowie u tego człowieka tego nie wiem. Życze mu aby zostało.%%-
Kasiu :ymhug: ja myślę, że w głowie zostanie, ale nie wiadomo kiedy wykiełkuje z tego coś?
Dla Ciebie @};- :YMAPPLAUSE: za posianie ziarenka. :-BD

Jeśli czujesz przygnębienie, to dlatego, że żyjesz w przeszłości.
Jeśli czujesz niepokój, to dlatego, że żyjesz w przyszłości.
Jeśli czujesz spokój, to dlatego, że żyjesz w teraźniejszości. /Laozi VI w.pne/
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, marcin

• Rosalie
2022/03/13 11:05 #1782 przez Rosalie
Rosalie odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Witaj Kasiu. W Twoich słowach już czuć powiew wiosny :)

• Myszka
2022/03/13 13:22 #1783 przez Myszka
Myszka odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Witaj Kasiu.No to się wymieniamy ty na święta lecisz do Polski a ja z kolei do Anglii do syna i wnuków .Bilet też już kupiony.Udanego pobytu życzę.
Caluski i przytulaski.
Mirka

Więcej
2022/03/13 16:38 #1784 przez szekla
Hmmmmmm :-? Jakby Ci sie chciało z kudłatego Chopina przebyć 25 km na dobra kawę, może też ciasto, to zapraszam.
W sumie to nawet po drodzę na południe Polski :lol:

Emilka Alkoholiczka

Więcej
2022/03/13 17:14 #1785 przez Katarzynka77
Mirko musi być równowaga :lol: więc się zamieniamy miejscami na Wielkanoc.Życze Ci spokojnej podróży i przytulaj wnuki aż będą Cię miały dość :ymhug: Syna też tul mocno.Ściskam Mireczko @};-

Emilko jaki Szopen :mrgreen: jak ja lece na Pyrzowice.Do domu mam 15 km :mrgreen:
Nie obiecuje ale może mi sie uda odwiedzić okolice Warszawy i Warszawe.Wpadne bez uprzedzenia aniodiabel .Chciałabym...czas pokaże.Dziękuje Emilko za zaproszenie.@};-