Zapraszamy na nowe forum, to forum jest obecnie jako archiwum i historia

www.niepijemy.pl

Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

Wątek Kasi

• Jaskolka
2022/03/14 02:49 #1786 przez Jaskolka
Jaskolka odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Pozdrawiam Kasiu i nie mogłam ominąć Twojego wątku gdy dzisiaj zajrzałam na Forum. Wpadam na chwile a tu u Ciebie trochę nie przeczytanych postów. :)
Wiosna idzie wiosna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/03/16 17:38 - 2022/03/16 17:40 #1787 przez Katarzynka77
Katarzynka77 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Dziś Nas odwiedził Młody.Zapowiedział się że wpadnie po poczte.Kiedy podjechałam do domu to zaraz się zjawił .Chyba się czaił za zakrętem :mrgreen:
Maya się ucieszyła,poznała go.Nawet baranka mu sprzedała na powitanie.
Ogólnie odpicowany ,wyperfumowany,wygolony ale tego jakie prowadzi życie nie da się przypudrować.Widać to po jego twarzy.Widać to przepicie i tego nie da się ukryć.Kiedy zapytałam co u Ciebie? To odpowiedział aaa dobrze wszystko.
Siedział na sofie rozłożony ,pisał na telefonie i się uśmiechał do telefonu.Wiecie co...miałam ochote mu przywalić w ten łeb ,pałka by się przydała :mrgreen:
Tak to jest agresja.Ale to tylko myśl.Taka-myśl mnie naszła za to jego " dobrze" i to lekceważące zachowanie.Wizyta była krótka i dobrze.Podobno się w końcu przemeldował.
Ah bym zapomniała odjechał z piskiem opon.Chyba chciał abyśmy zobaczyli jego nowy samochód Mazde CX 5.Obstawiam że na potrzeby sytuacji pożyczone.Taki teatrzyk o tytule " wszystko jest ok,zobacz jak się mam dobrze".Nie kupuje tego.
Tak jak pisałam wiele razy..trzeźwość widać i czynne uzależnienie też.

Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Ostatnia edycja: 2022/03/16 17:40 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: freelander, marcin, Krysia 1967, dzordzklunej

Więcej
2022/03/21 17:04 #1788 przez Katarzynka77
Z ostatniej chwili..kolejne listy z banku do Młodego.Takie same które przyszły tydzień temu.Młodszy mówi powinniśmy je otworzyć :lol: mówie po co Nam wiedzieć co jest w środku.To jest kontrola.Młodszy-Ty to mama taka mało ciekawska jesteś .Uznam to za komplement :mrgreen:
Przemeldowanie Młodego było iluzją.Czyli ja tu musze zadziałać a nawet powinnam.@};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jadwiga

Więcej
2022/03/22 04:46 #1789 przez aga66
aga66 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Witam :czesc: widzę Kasiu że wyciągnęłaś wnioski z tego doświadczenia,że korespondencja innych nie jest naszą własnością i nie wolno nam do niej zaglądać,nie wolno nam jej otwierać,chyba że mamy na to pozwolenie od właściciela tej korespondencji,sens całego tego doświadczenia nie polegał na tym aby kogoś osądzać czy krytykować,sednem tego doświadczenia była właśnie Kontrola lub brak kontroli,jeżeli kogoś korci otwieranie czyjejś korespondencji oznacza to,że chcemy nad kimś panować,kontrolować jego życie i poczynania,a jeżeli odkładamy korespondencje która nie należy do nas,nie otwieramy jej oznacza to,że szanujemy czyjąś prywatność,szanujemy przestrzeń i rzeczywistość innych,a co do odwiedzin Twojego Syna-bo to było też Twoim dla Ciebie doświadczeniem,przyszedł pachnący,ogolony,czysty i na tym tylko bym się skupiła,nie wdzierałabym się w jego wewnętrzną rzeczywistość i nie oceniałabym go czy jest opuchnięty,czy przepity bo to jest jego życie,jego choroba,jego słabości przez które i tak już dostatecznie cierpi to po co jeszcze dolewać oliwy do ognia ? a temat wpatrywania się w komórkę ? no cóż,takie czasy i trzeba stać się tolerancyjnym,trzeba zaakceptować to co nieakceptowalne,czy my nie popełnialiśmy błędów w młodości ? popełnialiśmy i popełniamy ich mnóstwo wystarczy tylko stanąć w prawdzie a wtedy otwierają się oczy,otwierają się tak że wypadają z orbity :lol: akceptacja,tolerancja,zrozumienie itd kształtuje świadomość człowieka,taki człowiek jest w pełni świadomym swoich słabości a to pozwala mu na zrozumienie innych,brak zrozumienia,akceptacji i tolerancji powoduje to,że człowiek oskarża wszystkich o wszystko,kontroluje poczynania innych bo nie jest świadomym siebie,nie poznał siebie dostatecznie dobrze,a na tym właśnie polega zdrowienie-na poznaniu siebie :-H
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77

Więcej
2022/03/22 06:12 #1790 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

Przemeldowanie Młodego było iluzją.Czyli ja tu musze zadziałać a nawet powinnam.@};-
Myślę, że to nie była iluzja. Zrobiłaś to co mogłas zrobić.
Zmiana danych adresowych, np. w banku leży w gestii Młodego a nie Twojej.
moja korespondencja jeszcze długie lata przychodziła na stary adres. Marcina korespondencja do dzis przychodzi tutaj. dobrze, że bardzo rzadko
Jeśli coś ważnego to raczę go o tym poinformować. Jeśli uznam, że nieważne ---> kosz.

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Więcej
2022/03/22 07:06 #1791 przez Katarzynka77

Witam :czesc: widzę Kasiu że wyciągnęłaś wnioski z tego doświadczenia,że korespondencja innych nie jest naszą własnością i nie wolno nam do niej zaglądać,nie wolno nam jej otwierać
Aga66 nie musiałam wyciągać żadnych wniosków z tego.Myśle że dalej nie rozumiesz co autor miał na myśli.Więc powiem po raz ostatni.
Pomijając fakt że czyjejś korespondencji nie otwieramy bo jest to czyjaś prywatność.Nie o tym jednak była mowa...napisałam dlaczego nie otworzyłabym w takiej sytuacji takiego listu.Sytuacja nie jest zwykła.Młody ma coraz większe długi i otworzenie takiego listu mogłoby na mnie źle zadziałać.Bo bym zobaczyła coś czego nie chce widzieć. " mniej wiemy dłużej żyjemy" .W taki sposób chronie siebie.Nie zaglądam,nie czaje się za rogiem patrząc czy np.światło się świeci itd.To jest bardzo podobne do sytuacji o których pisały niejednokrotnie żony/ partnerki.Nagle książe z bajki po wyprowadzce przypomniał sobie o rodzinie i wypisuje smsy.Kiedy to czytamy to zostaje w głowie.Jest bodziec i będzie reakcja.Blokując taką osobe nie wiemy co było napisane .Nie wpływa to na Nas.Mam nadzieje że wytłumaczyłam tym razem lepiej co autor miał na myśli @};-
Emilko @};- na is przemeldowanie robi się elektronicznie.Podczas ostatniej wizyty zapytałam o to czy się przemeldował.Powiedział że tak.I to być może jest iluzją,zwykłym kłamstwem.Po tej wizycie siadłam na kompa i mogłam to sprawdzić na swoim koncie bankowym.Kiedy wpisałam dane i numer konta Młodego wyskoczył komunikat że ...KONTO NIE ISTNIEJE.To bardzo dziwne bo kredyt był właśnie z tego banku.Więc myśle że iluzją była odpowiedź Młodego.Poczekam jeszcze chwile i jeśli dalej będą przychodzić listy do niego to musze wymeldować go sama. %%-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin

Więcej
2022/03/22 10:57 - 2022/03/22 11:00 #1792 przez Tomoe
Tomoe odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Czy dobrze zrozumiałam, że dotychczas Młody miał konto bankowe, do którego ty miałaś wgląd, a teraz zlikwidował je i założył sobie inne, do którego wglądu mieć nie będziesz?

Zastanawiam się, czy "wpisywanie danych i numeru konta Młodego" na swoim komputerze, żeby sprawdzić czy się wymeldował czy nie, jest formą kontroli, czy nie jest... :-?

Mądrzy ludzie to ci, którzy słuchają innych mądrych ludzi i zmieniają zdanie. (Hal Wyler)
Ostatnia edycja: 2022/03/22 11:00 przez: Tomoe

Więcej
2022/03/22 11:16 #1793 przez Katarzynka77
Oj Cie rozczaruje Alicjo.Bardzo źle zrozumiałaś buahaha buahaha .Czyli nie czytasz ze zrozumieniem.
Posiadasz konto internetowe?I jak komuś chciałabyś zrobić przelew to co robisz?
Bo u Nas wpisuje się islandzki pesel i wyskakuje adres zamieszkania,takim sposobem weryfikujesz czy wszystko się zgadza.
Alicjo połóż się do łóżka i odpoczywaj ^^)

Więcej
2022/03/22 11:18 - 2022/03/22 11:23 #1794 przez Tomoe
I po co te złośliwości?
EDIT: Nie chciałaś mu zrobić przelewu, tylko sprawdzić czy się wymeldował. To mnie zastanowiło. Ale rozumiem, że twoja mocno emocjonalna odpowiedź oznacza, że twoim zdaniem nie jest to zachowanie kontrolujące.
Przyjmuję do wiadomości.

Mądrzy ludzie to ci, którzy słuchają innych mądrych ludzi i zmieniają zdanie. (Hal Wyler)
Ostatnia edycja: 2022/03/22 11:23 przez: Tomoe

Więcej
2022/03/22 11:34 #1795 przez Katarzynka77
Alicjo ja nie widze tu żadnych złośliwości .Nie dopisuj sobie :lol: Nie wyszło na Twoje prawda? A chciałaś się na czymś zaczepić.Czy Kaśka czasami nie kontrolowała syna..a może jednak :-? A może nie :-?
Nie widze tu Alicjo żadnej kontroli.Wczoraj nawet rozmawiałam z moją terapautką na pare tematów do obgadania i też opowiedziałam o tych zdarzeniach.
Alicjo pamiętaj sama wiedza nie leczy l-)

Więcej
2022/03/22 11:45 - 2022/03/22 11:47 #1796 przez Tomoe
Kaśka, ja widzę że nie warto się do ciebie w ogóle odzywać, bo każda, chociażby drobna sugestia, że może ty jednak jeszcze wykazujesz jakieś symptomy współuzależnienia, tylko ich u siebie nie widzisz, wywołuje u ciebie wzburzenie i gwałtowny protest, wręcz atak.
Swoją drogą, pisałaś niedawno, że zrezygnowałaś z terapii, a teraz znowu piszesz o kontaktach z terapeutką. Po co terapeutka zdrowej osobie?
Ja się już w twoim wątku Kasiu, nie odezwę.
Z mojej strony pas.

Ostatnia edycja: 2022/03/22 11:47 przez: Tomoe

Więcej
2022/03/22 12:07 #1797 przez Katarzynka77

Z mojej strony pas.
Dziękuje w końcu :YMAPPLAUSE: tak to jest sarkazm.Ty najpierw Alicjo popatrz na swoje zachowanie bo masz duże braki u siebie.Wiedza wiedzą ale Ona nie leczy.
Czy może chcesz znowu zadzwonić do ośrodka Młodego i coś jeszcze podpytać?.Kto tu jest bardziej kontrolujący.To mnie bardzo dziwi.
Prosze nie idzywaj się tu już nigdy więcej.Bądź konsekwentna w tym co mówisz ,bo już trzy razy to słyszałam.:mrgreen:

Więcej
2022/03/22 12:20 - 2022/03/22 12:34 #1798 przez Tomoe
Tak, Kasiu, poprzednio nie byłam konsekwentna, bo gdy ja deklarowałam na forum, że nie będę się w twoim wątku odzywać, ty poszukiwałaś ze mną kontaktu poza forum, przyznawałaś mi rację w tym co na forum pisałam, składałaś mi różne propozycje.
Ale to już za nami, prawda?

Nie telefonowałam do ośrodka twojego syna ani nie wypytywałam tam nikogo o twojego syna. Ktoś cię chyba wprowadził w błąd, przekazując ci takie informacje. Wysłałam tam natomiast messengerem zapytanie w trybie informacji publicznej o efektywność prowadzonej przez nich terapii, a konkretnie o to, jaki procent ich pacjentów utrzymuje abstynencję od narkotyków dłużej niż rok. Zrobiłam to, ponieważ nie dowierzam w skuteczność stosowanych w tym ośrodku "nowatorskich" metod leczenia.
Potrafią się na Facebooku chwalić metodami, publikują świetne zdjęcia, ale milczą w kwestii efektywności swoich metod leczenia.
Do dziś zresztą nie otrzymałam od nich konkretnej odpowiedzi, jaki procent ich pacjentów zachowuje abstynencję dłużej niż rok. Kluczyli, kręcili, ale na pytanie nie odpowiedzieli. Mam zachowaną całą swoją korespondencję z nimi, mogę udostępnić. Niczyje imię ani nazwisko w tej korespondencji nie pada. Ani twoje, ani twojego syna.

Czy coś jeszcze chcesz tutaj publicznie omawiać, co dotyczy naszych pozaforumowych, prywatnych kontaktów? Masz taką potrzebę? Śmiało.

Ostatnia edycja: 2022/03/22 12:34 przez: Tomoe

Więcej
2022/03/22 12:38 #1799 przez Katarzynka77
Jestem w szoku Alicjo,że Ty jesteś trzeźwa 19 lat.No szokk.Szkoda mi czasu na Ciebie.Nie chce Cię widzieć w moim wątku pomimo że jest On publiczny.

Więcej
2022/03/22 12:46 #1800 przez Tomoe
No nie, 19 lat to jeszcze nie.
Dokładnie 17 lat, 7 miesięcy i 16 dni.

Żegnam.

Więcej
2022/03/22 12:57 #1801 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

I po co te złośliwości?
EDIT: Nie chciałaś mu zrobić przelewu, tylko sprawdzić czy się wymeldował. To mnie zastanowiło. Ale rozumiem, że twoja mocno emocjonalna odpowiedź oznacza, że twoim zdaniem nie jest to zachowanie kontrolujące.
Przyjmuję do wiadomości.

Według Ciebie nie ma różnicy między kontrolowaniem dziecka a tym, że rodzic nie chce, żeby w jego domu był zameldowany ktoś, kto tam nie mieszka - nawet jeśli chodzi o własne dziecko?
Ja bym nie chciał, żeby moi rodzice byli zameldowani w MOIM mieszkaniu, bo mają SWOJE :mrgreen:

Swoją drogą, pisałaś niedawno, że zrezygnowałaś z terapii, a teraz znowu piszesz o kontaktach z terapeutką. Po co terapeutka zdrowej osobie?
Z mojej strony pas.

Z tego, co pamiętam Kasia pisała, że zakończyła terapię. A przecież może co jakiś czas pogadać z terapeutą, jeśli czuję taką potrzebę. Nie ma w tym nic złego.

Tak, Kasiu, poprzednio nie byłam konsekwentna, bo gdy ja deklarowałam na forum, że nie będę się w twoim wątku odzywać, ty poszukiwałaś ze mną kontaktu poza forum, przyznawałaś mi rację w tym co na forum pisałam, składałaś mi różne propozycje.

Jestem w szoku Alicjo,że Ty jesteś trzeźwa 19 lat.No szokk.Szkoda mi czasu na Ciebie.Nie chce Cię widzieć w moim wątku pomimo że jest On publiczny.

Kasiu. Nie dociekam, o co chodzi, bo to nie moja sprawa. Moje odczucie w tym, co czytam, to niedowierzanie. Właściwie Ala zrobiła cios poniżej pasa, bo nie powinna wg mnie wspominać o prywatnej korespondencji, ale mleko się rozlało.

Czasem zdarza się, że ktoś napisze posta, którego treść sugeruje, że mam się do niego odnieść, a ja mniej lub bardziej spokojnie czytam kolejne posty pojawiające się w danym wątku.

Mogę być tam, gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.

WWO - Mogę wszystko

Więcej
2022/03/22 13:05 - 2022/03/22 13:06 #1802 przez Tomoe

Ty najpierw Alicjo popatrz na swoje zachowanie bo masz duże braki u siebie.Wiedza wiedzą ale Ona nie leczy.
Czy może chcesz znowu zadzwonić do ośrodka Młodego i coś jeszcze podpytać?.Kto tu jest bardziej kontrolujący.To mnie bardzo dziwi.
Prosze nie idzywaj się tu już nigdy więcej.Bądź konsekwentna w tym co mówisz ,bo już trzy razy to słyszałam.:mrgreen:

Drogi Marcinie. Tu były konkretne zarzuty Katarzyny wobec mnie, do których się odniosłam. Twoja ocena tego co "Ala zrobiła" to niepotrzebne dolewanie oliwy do ognia, zwłaszcza że, jak sam przyznałeś, nie znasz tematu.

Ostatnia edycja: 2022/03/22 13:06 przez: Tomoe

Więcej
2022/03/22 13:12 #1803 przez Katarzynka77
Takich akcji Marcin to tu u mnie było troche.Zawsze tylko jedna osoba ucześtniczy w nich.To chyba o czymś świadczy.Czy tak ktoś podbija sobie emocje w zastępstwie alkoholu.Tego nie wiem ale coś w tym jest chyba.
Bardzo niebezpieczne jest życie problemami innych ...no ale widocznie swoje życie ktoś ma nudne to musi robić porządki w czyimś.A jeśli ktoś się nie zgadza to nie ma takiego prawa.Bo musi być po tamtej stronie..Szkoda-Marcin czasu na rozkminki dalsze. @};-

Więcej
2022/03/22 13:23 #1804 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

Drogi Marcinie. Tu były konkretne zarzuty Katarzyny wobec mnie, do których się odniosłam. Twoja ocena tego co "Ala zrobiła" to niepotrzebne dolewanie oliwy do ognia, zwłaszcza że, jak sam przyznałeś, nie znasz tematu.

Odniosłem się do Twojego posta o prywatnej korespondencji, nie do zarzutów wobec Ciebie. Wyraziłem swój pogląd na tę sytuację, bo mam do tego prawo, nawet jeśli nie znam tematu.

Takich akcji Marcin to tu u mnie było troche.Zawsze tylko jedna osoba ucześtniczy w nich.To chyba o czymś świadczy.Czy tak ktoś podbija sobie emocje w zastępstwie alkoholu.Tego nie wiem ale coś w tym jest chyba.
Bardzo niebezpieczne jest życie problemami innych ...no ale widocznie swoje życie ktoś ma nudne to musi robić porządki w czyimś.A jeśli ktoś się nie zgadza to nie ma takiego prawa.Bo musi być po tamtej stronie..

Kto? Ja? :shock: :lol: :lol: 3aa 3aa

Szkoda-Marcin czasu na rozkminki dalsze. @};-
Szkoda, nie szkoda, ważne, że u siebie zauważam to, że nie potrzebuję żyć czyimś życiem. Czasem, zwłaszcza w pracy, usłyszę o sobie coś, co nie jest zgodne z prawdą. I jest mi z tego powodu bardzo obojętnie :mrgreen:

Mogę być tam, gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.

WWO - Mogę wszystko

Więcej
2022/03/22 13:36 - 2022/03/22 13:41 #1805 przez Tomoe
Katarzyno, jeśli nawet moje życie jest nudne, to nie zazdroszczę Ci tych "atrakcji" , jakie ty masz w swoim życiu. Raczej ci współczuję i wolę tę swoją nudę.
Chcę jednak powiedzieć jasno: ja się do twojego życia nigdy na chama ani na siłę nie wpychałam. Utrzymywałam z tobą kontakty i pomagałam Ci tak jak umiałam, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem tylko dlatego, że to ty mnie o to prosiłaś. Nie byłam intruzem ani agresorem.
I cokolwiek tu teraz próbujesz publicznie przeciwko mnie rozgrywać, taka właśnie jest prawda i świetnie o tym wiesz. Więc przestań teraz traktować mnie jak wroga, jak intruza, jak agresora, bo - jeszcze raz powtarzam - angażowałam się w twoje sprawy tylko i wyłącznie na twoją prośbę.
Mogłam tego nie robić, a zaoszczędziłabym sobie wielu nieprzyjemności.
Wyciągnęłam jednak wnioski, więcej się w twoje sprawy nie zaangażuję.

SKOŃCZYŁAM.

Ostatnia edycja: 2022/03/22 13:41 przez: Tomoe

Więcej
2022/03/22 13:53 #1806 przez Katarzynka77
Już się pożegnałaś Alicjo.Ja moge na to wszystko odpisać ale nie będe się zniżać do Twojego poziomu.Nie jestem takim człowiekiem.Już i tak się schyliłam.Powodzenia .

Więcej
2022/03/22 14:35 #1807 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Rozumiem, że już zakończyliście.

Jeśli macie ochotę na dalszą wymianę zdań to proszę przenieść dyskusję na grunt prywatny.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, szekla, jerzak, Havana, Tomoe, Katarzynka77, Annaannaanna

Więcej
2022/03/24 21:31 #1808 przez Katarzynka77
Dziś był piękny dzień na is.Od paru dni na plusie :-BD śniegi topnieją w mgnieniu oka.Wiosna idzie wielkimi krokami.Cieszy serducho.Bardzo lubie słuchać rano jak ptaki śpiewają .Mayi nie za bardzo przypadły do gustu burczy na nie pod nochem.Dla niej to coś nowego.Właśnie chrapie pod nogami.Wyspaceryzowana...wykąpana...najedzona .Cisza i spokój.Chwilo trwaj :mrgreen:
Odliczam dni do wylotu.Jeszcze 17 :mrgreen: .Każdy dzień zaplanowany na tip top.Troche wizyt u lekarzy.Konsultacyjne.Babcia ma zabieg na oczy,wiec ją zawioze i odbiore.Tato też ma wizyte u okulisty.Więc będzie troche tego.
Babcia trzeźwa już pare miesięcy.Nie ta sama osoba.Nawet bigos zrobiła i zamroziła na mój przyjazd abym nie była głodna czasami :mrgreen:
Dziś był plan czyszczenia samochodu w środku ale werwy brak.Na jutro przesunełam,a co :P
Ciesze się że jeszcze jutro i weekend...@};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, Gosiax, Krysia 1967

Więcej
2022/03/25 16:01 #1809 przez Katarzynka77
Dziś był ciekawy dzień.Zadzwonić na własnego syna na policje x3 to nie byle wyczyn.Jestem z siebie dumna.Byłam opanowana i ze stoickim spokojem to zrobiłam.Tak trzeba było.Dałam mu wybór.Wybrał tak jak wybrał.Więc pozwoliłam ponieść konsekwencje swoich wyborów.
Usłyszałam pare miłych słów.Że sprzedałam własnego syna na pały.Odpowiedz moja była krótka.Jeśli trzeba będzie to zrobie to po raz drugi i trzeci i dziesiąty.Była próba wzbudzenia poczucia winy i tu też zareagowałam .
Synu mój kochany ja już jestem inną mamą niż 4-lata temu.To już na mnie nie działa.Jestem z siebie dumna że dałam rade,chociaż dzień zapowiadał się zupełnie inaczej.
Mój młodszy syn powiedział Mamo zrobiłaś to po mistrzowsku.To jak z nim rozmawiałaś i to jaka byłaś stanowcza. @};- Nie wolno się bać bo uzależnienie karmi się strachem bliskich.@};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Annika75, Alex75, marcin, Annaannaanna, Krysia 1967, dzordzklunej

Więcej
2022/03/25 17:48 #1810 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Kasiu postąpiłaś słusznie,napewno łatwo nie było,wyobrażam sobie @};-, ale tak trzeba było,ja też jestem z Ciebie dumna :ymhug: @};- @};- .
Kasiu ściskam mocno @};- .

Więcej
2022/03/25 18:09 - 2022/03/25 18:15 #1811 przez Annaannaanna
Annaannaanna odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Super Kasiu, że nie "zmiękłaś" I zrobiłaś to co uważałaś za słuszne. Podziwiam.

I zastanawiam się jak to musi być ogromnie trudne. To wszystko co przechodzą rodzice uzależnionych czynnie dzieci.

Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie siebie w tej roli. Mam dwóch synów i kiedy myślę o tym co Ty przeszłaś to miękną mi nogi. Do tego stopnia, że nawet ciężko mi się u Ciebie udzielać i wypowiadać, ale wiedz, że mocno przytulam wirtualnie. Mogę sobie tylko wyobrażać, mimo tego co zrobiłaś, ile pracy musiało Cię to kosztować, ile rozpaczy po drodze i pewnie jeszcze trochę (bo ja przynajmniej nie wyobrażam sobie, że to da się tak zupełnie odciąć). Mogę się odciąć od męża, od partnera od całego świata, ale od dzieci? Na chwilę obecną mam małe dzieci, może jak będę miała z nimi przeboje w przyszłości, to zmienię zdanie na ten temat. Dziś jednak, z całą powagą mówię, że to jedno z najbardziej bolesnych
doświadczenien jakie może spotkać matkę. Tzn w teorii to wiem, co będzie należało zrobić, ale praktyki sobie nie wyobrażam, przecież to tak, jakby wyrywać sobie serce po kawałku, na żywca.
Kiedy myślę o jakiejkolwiek chorobie moich dzieci to czuję ucisk w żołądku.
Ostatnia edycja: 2022/03/25 18:15 przez: Annaannaanna
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Magda, Katarzynka77, marcin, Krysia 1967

Więcej
2022/03/25 19:42 - 2022/03/25 19:46 #1812 przez Katarzynka77
Teoria Aniu to jest tylko teoria.Tą teorie trzeba wprowadzić w życie.To jest bardzo trudne.Terapia daje narzędzia jak sobie radzić.Co nam szkodzi a co pomaga.Jednak żadna terapia nie jest Nam w stanie wyłączyć więzi z dzieckiem.Ta więz zawsze będzie.Jeśli ktoś twierdzi inaczej to z pewnością nie posiada dzieci i tak sobie lubi pogdybać ...co bym zrobiła gdybym miała dzieci :-? i gdyby było uzależnione :-? Takim osobom życze takiego uzależnionego dziecka .Chociaż z drugiej strony nie życze takiego doświadczenia najgorszemu wrogowi.
My matki często robimy coś wbrew uczuciom matki.
Wiesz że Twoje dziecko żyje w sposób ryzykowny i może to skończyć się nawet śmiercią i nic nie możesz zrobić.Musisz żyć,pracować,spać ...musisz myśleć o sobie i mieć nadzieje że to dziecko zechce żyć inaczej.@};-
Dziękuje Krysiu i Aniu za Wasze wsparcie.
Pan Policjant dźwonił niedawno.Młody po konsultacji na detoxie dostał leki i odwieźli go do domu.

Ostatnia edycja: 2022/03/25 19:46 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967

• Rosalie
2022/03/25 19:57 #1813 przez Rosalie
Rosalie odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Super :ymhug: to była twarda miłość @};- winmer

Więcej
2022/03/29 12:59 - 2022/03/29 13:00 #1814 przez Katarzynka77
Właśnie się zapisałam na egzamin na obywatelstwo.W Reykjaviku było brak miejsc ale...:mrgreen: znalazłam drugie miejsce ,wprawdzie oddalone 500 km od stolicy.Na północy jeszcze nie byłam a zawsze chciałam.Więc egzamin 23 maja o godz.13.Wczoraj ktoś tu napisał że pojedzie na mitting 200 km ,to ja też moge.W końcu to w moim interesie.Minus...zacznie się wyciąganie setki papierów,no może nie setki ale dużo .
Pomimo tego ciesze się i tak chwale sie :lol: .Chciałam się z Wami podzielić tym co dobre.
Więc kochani może za niedługo będziecie do mnie mówić Katrín :P pomyśle czy zmieniać .
Dziś dowiedziałam się od mojej koleżanki że jest w ciąży.Strzeliłam kiedy powiedziała...mam dla Ciebie dobre wieści...
To cud dosłownie.Moja Ania była bardzo chora i lekarze nie dawali żadnej szansy na ponowne macierzyństwo.Cuda istnieją.Bardzo się ciesze razem z nią.:ymhug:

Ostatnia edycja: 2022/03/29 13:00 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Annika75, Gosiax, Alex75, marcin, Annaannaanna, Krysia 1967, dzordzklunej

Więcej
2022/03/30 06:46 #1815 przez Annaannaanna
Annaannaanna odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
O, nie wiedziałam, że żeby dostać obywatelstwo trzeba pisać egzamin. Jak to wyglądała?

Więcej
2022/03/30 07:00 #1816 przez Katarzynka77
Trzeba zdać egzamin ze znajomości języka islandzkiego.Podobno łatwizna :mrgreen: .Kiedy już będzie wiadomo że zdałam to za tym idzie troche papierów.Musze wyciągnąć akt urodzenia i akt małżeństwa.Potrzeba też zaświadczenia o niekaralności ( które jest ważne miesiąc) więc to troche problem.Egzamin w maju.Miesiąc się czeka na potwierdzenie zdania egzaminu.Po tym czasie można złożyć te wszystkie dokumenty.Potrzebne są też zaświadczenia że nie korzystam z pomocy opieki społecznej,zaświadczenie ze skarbówki.Od tego czasu czeka się około roku na rozpatrzenie wniosku.Jestem w trakcie robienia szkoły,gdybym ją już ukończyła to byłabym zwolniona z egzaminu.
Mój młodszy syn wystarczy że złoży dokumenty o ukończeniu szkoły.
Więc będe miała co robić :mrgreen:

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Annaannaanna, Krysia 1967, Romek83

• Sztubacello
2022/03/30 11:24 #1817 przez Sztubacello
Sztubacello odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Wiesz zainteresowala mnie twoja historia , mysle ze odnajdziesz sie na tym bezludziu pelnych luster co to musi byc za pustynia . Jestem pod wrazeniem i z ciekawoscia czytam twoje nowe wpisy tzn mam na mysli , ze wszystko jest i bedzie pozytywnie w twoim zyciu i tego ci zycze bo mysle ze jestes bardzo ciekawa i unikalna postacia na tym forum przyznajac ci sie szczerze , pozdrawiam :czesc:

• Jaskolka
2022/04/01 03:38 #1818 przez Jaskolka
Jaskolka odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
To będzie pracowity czas dla Ciebie. Dołączyłam do Ciebie a dlaczego to niech będzie słodka tajemnica.
a co do miłości jaką darzy matka swoje dziecko i lęku o nie, to bym podsunęła pomysł zawierzenia go komuś z kim można wspólnie je kochać. Myślę o Sile Wyższej.
Pozdrawiam serdecznie

Więcej
2022/04/01 04:10 #1819 przez aga66
aga66 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Witam :czesc: Pisząc komukolwiek że nie chcesz go widzieć w swoim wątku-życiu oznacza to że Twój świat jest niestabilny emocjonalnie,że nie dostrzegłaś jeszcze tego że nikt tu Ciebie nie krytykuje,nie widzisz tego jaką długą,mozolną i sumienną przeszli drogę,nie widzisz tego ile się nauczyli a przez to stali się nauczycielami innych,ja nie uważam się za nauczyciela-wciąż się uczę i jestem uczniem który słucha z Pokorą bo wiem że tylko w taki sposób nauczę się od innych,ludzie nie po to tworzą taką cudowną Grupę wsparcia po to żeby komukolwiek podcinać skrzydła,Grupa ta powstała po to żeby wynieść z niej to co nas uzdrowi,co pocieszy,co rozwinie skrzydła,z Twoich wypowiedzi wynika też to że brak w Tobie taktu,chodzi mi o ujawnienie faktu że Tomoe zadzwoniła do ośrodka w sprawie o Twojego syna,nie powinnaś tego pisać ponieważ to powinno pozostać między Wami,powinnaś zachować to dla siebie a nie roztrząsać temat na prawo i lewo bo nikogo i tak to nie obchodzi bo każdy żyje swoim życiem a nie życiem innych,choćby człowiek nie wiem jak się starał,choćby nie wiem ile wiedzy uzyskał to i tak z negatywnym do siebie nastawieniem nie uzyska nic,nic nie wskóra i niczego pozytywnego z zajęć w których uczestniczy nie wyniesie,dlatego życzę wszystkim żeby zaczęli o siebie dbać,żeby zaczęli dbać o swój świat emocjonalny bo tylko w taki sposób odpocznie ludzka psychika,a zdrowa psychika to Życiowa Podstawa :-H

Więcej
2022/04/01 06:01 #1820 przez Katarzynka77

Witam :czesc: Pisząc komukolwiek że nie chcesz go widzieć w swoim wątku-życiu oznacza to że Twój świat jest niestabilny emocjonalnie
Aga66 serio?:lol: to niektórzy są niestabilni po 18-latach " niby" pracy nad sobą.
Aga i nie mów mi co ja powinnam a czego nie.
Wypada Mi wszystko, nawet na pupie z górki zjeżdżać.
Jestem pełnowartościowym i prawnym człowiekiem, kobieta. Mam swoje życie, rozum i serce. I mam prawo myśleć co chce, mówić co chce, robić co chce.@};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Ivi, Gosiax, marcin, Krysia 1967