Zapraszamy na Nowe Forum,To Forum jest obecnie jako Archiwum i Historia

www.niepijemy.pl

Jak postępować z męzem seksoholikiem ?

• Joka
2016/11/09 19:10 - 2016/11/09 19:11 #1 przez Joka
Hej :wmur: Mój mąż jest uzależniony od seksu, a właściwie od związków seksualnych z innymi kobietami.Cały czas szuka kobiet poprzez portale randkowe i spotyka się z nimi na seks. Takich związków jest wiele, jedne się kończą, zaczynają nowe. Aktulanie nie mieszkamy razem , ale spotykamy się. Ciągle go kocham , ale nie mogę tak dłużej zyć. Nie wiem co robić, czy zerwać z nim całkowicie kontakt, czy spotykac się z nim tylko poza domem, żeby nie było mozliwosći zadnych sytuacji intymnych. Potrzebuje pomocy, jakiejś rady. Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Ostatnia edycja: 2016/11/09 19:11 przez: Joka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/11/09 19:21 #2 przez MISIA
MISIA odpowiedział(a) w temacie Jak postępować z męzem seksoholikiem ?
Seksuolog i poradnia małżeńska jeżeli Wam zależy na byciu razem.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Joka

Więcej
2016/11/09 19:30 #3 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Jak postępować z męzem seksoholikiem ?
Witaj :czesc:
Co Ci da to, że będziesz sie z Nim spotykać w miejscach gdzie nie będzie możliwości na sytacje intymne? Widzisz w tym jakiś sens?
Kochasz Go i ani w jeden sposób ani w drugi związku z nim nie zbudujesz. Zawsze pojawiać się będzie zdrada.
Seksoholizm to też choroba, którą należy leczyć. I jest to już w gestii męża.
Choroba ta nie może być usprawiedliwieniem dla zdrady.
Porozmawiaj z Nim, powiedz co czujesz, zasugeruj leczenie. Jeżeli Cie kocha powinien się zgodzić.
Jeśli nie....będziesz musiała pomyśleć o planie "B"

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Norbi, Joka

• Liv
2016/11/11 10:48 #4 przez Liv
Liv odpowiedział(a) w temacie Jak postępować z męzem seksoholikiem ?

Joka napisał: Mój mąż jest uzależniony od seksu, a właściwie od związków seksualnych z innymi kobietami.(...) Ciągle go kocham , ale nie mogę tak dłużej zyć.

Jeśli pomimo ogromnego cierpienia i obiektywnie beznadziejnego zachowania męża nadal chcesz z nim być, może warto poszukać pomocy dla współuzależnionych. Zachowania męża nie można długoterminowo tłumaczyć uzależnieniem, są nałogowcy, którzy walczą o abstynencję, zdrowie i o swoje małżeństwa.
Podstawowe pytanie: czy on też chce walczyć o małżeństwo? Jeśli nie, szukaj pomocy dla siebie.

• Joka
2016/11/13 15:20 #5 przez Joka
Joka odpowiedział(a) w temacie Jak postępować z męzem seksoholikiem ?
Dziękuję bardzo za pomoc %%- @};- Ten problem dotyczy tylko mnie. Dla mojego męża wszystko jest dobrze :ojej: Chyba tylko dla mnie ta sytuacja jest problemem i tylko ja przez nią cierpię. Tak na prawdę jestem sama. Nie mogę z nim prowadzić rozmów na ten temat. Ponieważ on chce tak żyć. Może czasami jest mu smutno że mnie krzywdzi, ale ważniejsza jest jego przyjemność i to co daje mu seks z wieloma osobami. Czasami się nawet zastanawiam co by było, gdybym ja zaczęła żyć tak samo ? Czasami myślę o tych innych kobietach , jakie są i czy niektóre go kochają i kim ja jestem w tym wszystkim ? Pogubiłam się. Boję się i nie mogę znaleźć drogi...

• Joka
2016/11/13 15:27 #6 przez Joka
Wiele razy próbowałam zakończyć ten związek, ale później czułam się samotna i nie znalazłam nowej miłości, może dlatego że wciąż mam w sercu tę starą. Nie wiem co mam zrobić z tym , że wciąż kocham tego człowieka... ? Czy mam zacząć go nienawidzić ? Jak to wszystko zrozumieć ? Czy całkowicie zerwać z nim kontakt , poblokować go wszędzie i starać sie zapomnieć. Nawet kiedy z nim śpię, później czuję już tylko samotność i smutek.

Więcej
2016/11/13 16:12 #7 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Jak postępować z męzem seksoholikiem ?
Bo Joka jesteś sama, zdradzana, odrzucana......
Bo on chce tak żyć, jemu to sie podoba....a jak Ty się z tym czujesz? Gdybyś wyrażała na to zgodę, nie pisałabyś tutaj.
Joka....odbicie piłeczki to nie jest dobre wyjście. Myślę, że sama czułabyś się sponiewierana.
Życie jednak w takim związku dla mnie jest niemożliwe, niewyobrażalne... To samotnośc w tłumie.

Nienawiść? Jak dla mnie to zbyteczny balast. Warto pomyśleć o przebaczeniu i o zadbaniu o siebie, o kontakty międzyludzkie.

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Joka

• Joka
2016/11/13 18:30 #8 przez Joka
Dziękuję za pomoc :muza: To dla mnie znaczy bardzo dużo.
Tak,życie w takim związku nie jest możliwe. Tak na prawdę jest poniżające.
Chyba nie ma innej drogi poza rozstaniem. W każdym razie je jej nie widzę. Chciałabym być na tyle silna, żeby pójść tą drogą.Chciałabym uwierzyć w Boga. Mam nadzieję że mam w sobie tyle dumy i siły żeby być wolna od tego.

• Liv
2016/11/13 19:16 #9 przez Liv

Joka napisał: Chyba nie ma innej drogi poza rozstaniem. W każdym razie je jej nie widzę. Chciałabym być na tyle silna, żeby pójść tą drogą.Chciałabym uwierzyć w Boga.

Jest inna droga. Tą drogą jest praca nad sobą. Bywa tak, że kiedy kobieta zaczyna nad sobą pracować, ma wsparcie terapeuty, grupy, rozstanie przestaje wydawać się ogromnym, trudnym do przeżycia wyzwaniem i staje się jedną z trudnych życiowych sytuacji.
Szukaj pomocy dla siebie. Idź i mów o tym, że tkwisz w związku w którym Tobie źle i nie umiesz się wyrwać. To dobry punkt wyjścia do rozmów które mogą Cię zaprowadzić do wolności.

• Liv
2016/11/13 19:20 #10 przez Liv

Joka napisał: Wiele razy próbowałam zakończyć ten związek, ale później czułam się samotna i nie znalazłam nowej miłości

Idź po pomoc, jeśli bez pomocy nie dajesz rady. Dużo kobiet idzie po taką pomoc, dostaje ją i żyje zdrowiej.
Na początek możesz spróbować zajrzeć na otwarte spotkania dla kobiet współuzależnionych od alkoholu, myślę, że schematy choroby i zdrowienia są podobne bez względu na rodzaj nałogu partnera.

• Marta 43
2019/02/10 09:12 #11 przez Marta 43
Marta 43 odpowiedział(a) w temacie Jak postępować z męzem seksoholikiem ?
Witaj. Znam ten temat. Maz powinien zaczac terapie u psychoterapeuty i jesli da rade to SA. Dla Ciebie S Anon. Polecam. Mnie bardzo pomoglo.
Przede wszystkim nie wpadaj w obsesje jego nalogu ! To jego problem.
Post jest dosc stary...Jestes tutaj jeszcze?

• Marta 43
2019/02/10 09:14 #12 przez Marta 43
Marta 43 odpowiedział(a) w temacie Jak postępować z męzem seksoholikiem ?
Nie wiem czy wolno mi to tutaj napisac? Najwyzej admin usunie...
Jest forum tylko dla sekdoholikow i wspoluzaleznionych od tych zachowan.
Onanizm.pl.